Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

I po Budowie :)))

wpisy na blogu

Taras drewniany - konserwacja/ renowacja sezonowa

Data dodania: 2018-10-30
wyślij wiadomość

Wieczór,

W ramach lekkiego odświeżenia Naszego bloga wpis o Naszych samodzielnych pracach konserwacyjno- renowacyjno tarasu. Troche mi zeszło z tym wpisem bo od maja🙃

Dla przypomnienia taras mamy drewniany, drewno garapa.

Akcja zaplanowana i rozpoczęta w majówkę, porwaliśmy sie na ręczne szorowanie tarasu..... i donic. Bagatela łącznie jakueś 120 m2🤨 Na pierwszy ogień poszły donice, nie powiem poszło sprawnie i nagle bum, mała przygoda Żony podczas czyszczenia deski i zahaczenia donicy i drzagi w palcu :/ akcja przerwana bo trzeba było się udać na pogotowie do chirurga, nawet 3 razy......

Na następny dzień szybka decyzja i kupno karchera:

W zestawie szczotka obrotowa ale dokupiłem specjalną pod taras również:

Tego zakupu nie pożałuje nigdy, za pomocą karchera i szczotek, mycie tarasu o powierzchni 100 m2 zajeło mi jakieś 3 godziny z przerwą na piwo😋 

Fotki podczas mycia:

Po myciu trzeba było poczekać do następnego dnia aż wyschnie i można było nanosić olej. Olej naniesiony za pomocą specjalnego pędzla Osmo. Jest akurat na szerokość deski. Olej zastosowany to Osmo, barwa garapa natural. 

I oto efekt na koniec, byliśmy z siebie dumni, pierwszy raz w życiu to robiliśmy sami:


W przyszłym roku na wiosnę akcja od nowa ale tym razem dodatkowo zastosuje specjalny odszarzacz osmo i wtedy efekt będzie jeszcze lepszy.

Pozdrawiamy.



18Komentarze
Data dodania: 2018-10-30 23:22:38
Ogólnie z tarasu zadowoleni ? Bo też będziemy robić jakieś drewno. Za dużo trzeba by podsypać a już działka ogrodzona i trawnik zrobiony
odpowiedz
Data dodania: 2018-10-31 06:45:32
Jestesmy z tarasu bardzo zadowoleni.
odpowiedz
Odpowiedź do marchos87
Data dodania: 2018-10-31 07:42:55
Z tym „specjalnym” pędzlem do szerokości deski to chyba jaja jakieś. Rozumiem że ktoś może promować markę Osmo ale żeby tak? Zaraz pojawią się grzebienie dopasowane do rozstawu uszu lub szczotkidobutów rozmiar 42....absurd choć ja również preferuję zabezpieczenie drewna olejem. Tonsjstarsza znana ludzkościmetoda w końcu Kolumb dopłynął do Ameryki właśnie statkiem olejowanym a nie pokrytym np vitaron’em)))
odpowiedz
Data dodania: 2018-10-31 08:49:34
Wichrowewzgorza - nie wierze, ze po przeczytaniu calego wpisu i obejrzeniu wszystkich zdjec jedyna rzecza ktora miales ochote skomentowac jest dygresja kolegi o szerokosci pedzla firmy O. Zarzucasz mu tez promowanie tejze marki - a w ktorym miejscu on to robi - bo jakos nie zauwazylem. Zastanawia mnie dlaczego nie zauwazyles promocji sprzetu firmy K (sprzet ten mozna rozpoznac po charakterystycznym zolto-czarnym ubarwieniu) - przeciez on jest eksponowany na wielu zdjeciach. Dlaczego nie zarzucasz mu ze promuje drewniany taras a nie na przyklad z kompozytu? Promowania firmy O tutaj nie widze - kolega po prostu podzielil sie z nami, czytelnikami jego bloga, jakiego oleju uzyl i tyle - o szerokosci pedzla wspomnial, bo taki o wiele wygodniej sie uzywa. Gdyby kolega uzyl pedzla innej firmy i o innym wlosiu to pewnie tez bys sie doczepil ze promuje ten produkt. Zarzucasz komus cos, czego wogole nie robi! Dobrze, ze nie oskarzasz kolegi o lamanie przepisow Ustawy z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi - kolega wspomnial tutaj przeciez o piciu piwa (podczas pracy o zgrozo!). To co robisz, piszac takie komentarze, ktore maja nie wiele wspolnego z tematem wpisu i prowokuja dyskusje nie na temat to nic innego jak trolling w czystej postaci. Autorowi wpisu nalezy pogratulowac dobrej, wykonanej samodzielnie pracy. Jako dygresje dodam, ze uzyles sprzetu bardzo dobrej firmy KARCHER oraz jednego z lepszych na rynku oleju firmy OSMO. Pozdrawiam.
odpowiedz
Odpowiedź do wichrowewzgorza
Data dodania: 2018-10-31 09:07:37
Nic dodac nic ujac. Jednak sa jeszcze normalni ludzie na Swiecie:) Pozdrawiamy
odpowiedz
Odpowiedź do marcinianeta
Data dodania: 2018-10-31 09:03:57
Jestem daleki od reklam. O oleju ismo pisalem juz wczesniej. Wracajac do pedzla to nie bede go linkowal bo bedzie zarzut reklamy. Natomiast wysil sie troche i pogoogluj i poczytaj. Olej można banieść też palcami, tylko po to są na rynku narzedzia dedykowane do konkretnej pracy, zeby sobie ulatwiac. Cuż za atak sflustrowanej osoby:))
odpowiedz
Odpowiedź do wichrowewzgorza
aniackl
Data dodania: 2018-10-31 09:27:19
Bardzo dobrze że napisales jaki zastosowałes olej bo na pewno zapytałbym o to. Piękny taras. Na złośliwe komentarze lepiej nie zwracać uwagi.
odpowiedz
Data dodania: 2018-10-31 09:58:38
Ale sie narobilo:) Po piersze moj komentarz nie byl pisany złośliwie...tylko zdroworozsądkowo. Na końcu dodalem moją aprobatę olejowania - tego nikt nie zauważył. Po drugie w nawale informacji kologi zakłuło mnie w oczy stosowanie pędzla dostosowanego do szerokości deski...po prostu to absurd...i podzieliłem się swoimi wątpliwościami. Jeżeli ktoś to odczytał jako złośliwość,hajt,nękanie,napastliwość seksualną i inne takie tam - przepraszam, każdy moze mieć swój pędzelek i sie nim chwalić lub nie. Ja pisze z perspektywy praktyka w zakresie powlekania powierzchni drewnianych ( taras,okna,meble itp)I podkreśle że olejowanie to najskuteczniejsza metoda zabezpieczenia drewna na zewnąrz - ale - ale pędzel nie ma z tym nic wspólnego. Ideą jest zaaplikowaćolej na oczyszczone podłoże tak by "wetrzeć " w niego jak najwięcej zaś nadmiar usunąć. Idealnie do tego nadaje się bawełna. A raczej dwie bawełny. Jedna zanurzana w oleju , cieknącaza pomocą ktorej wcieramy olej w drewno starając się by jak najwięcej oleju wsiąkło w środek, drugą szmatko po upływie kilku minut zcieramy nadmiar by nie było mokrych plam....mozna tę czynność powtórzyć lecz ważne by nakładaćto na suchą powierzchnię ( drewno powinno mieć wilgotnośćokoło 12%). To praca łatwa,przyjemna i szybka. Szmata - i do przodu na hektary tarasów. Dobieranie do tego pędzla o szerokości deski uważam za przesadę i starałem się zwrócić uwagę na blogu o bezsensowności takiego postępowania. Czy to złosliwość?
odpowiedz
Data dodania: 2018-10-31 11:02:33
Wrócę do pędzla. nie nie jest to przesada ani absurd przy olejowaniu tarasu 100m2, raz że nanoszę olej na całą szerokość deski od razu i równomiernie, włosie owego pędzla jest tak ułożone że jednym ruchem ściągam nadmiar oleju nie mając zacieku a to jest bardzo istotne, nie musze używac do tego bawełny i się bawić w kolejne zakupy i czynności, naprawdę polecam znaleźć ten pędzel na google i poczytać trochę. Nie będę go linkował bo będzie reklama. A to, że jego producent dostosował jego wymiary do deski tarasowej to tylko inplus, po prostu dba o klienta i robi dobre produkt. PS nie wydałbym na pędzel kwoty jaką wydałem ( można za nią kupić 15 pędzli w castoramie ) gdyby nie sprawdził się, ponadto takim pędzlem pracuje wykonawca mojego tarasu a to chyba najlepsza rekomendacja bo jest fachowcem w tej dziedzinie i jest to jego narzędzie pracy.
odpowiedz
Odpowiedź do wichrowewzgorza
Data dodania: 2018-10-31 14:17:09
Piękne tarasisko😉 Samo się nigdy nic nie zrobi. Efekt super!
odpowiedz
Data dodania: 2018-11-01 20:23:04
pytanko
ja mam trochę inne pytanie mianowicie jestem na etapie planowania kupna materiałów do budowy Grenady czy mogę się dowiedzieć ile muszę kupić drutu bloczków fundamentowych i pustaków?
odpowiedz
Data dodania: 2018-11-03 14:13:57
Niestety nie pomogę. Nie kupowałem sam materiałów. Proponuje dokupić do projektu kosztorys, tam są ilości.
odpowiedz
Odpowiedź do jaroch79
wjdkj  
Data dodania: 2018-11-06 13:57:06
ale macie piękny taras, też namawiam męża na drewno, ale on się upiera nad kostką brukową, czy mógłbyś napisać na priv cenę i namiar na wykonawcę
odpowiedz
Data dodania: 2018-11-28 20:35:26
Dzięki za opinie, poszło info na priv.
odpowiedz
Odpowiedź do wjdkj
Data dodania: 2018-11-15 19:29:25
Piękny taras,a jak musi być wspaniale na nim wypoczywać i drinki sączy.Gratulacje dla inwestorów.Nasz bedzie pół okragły kiedyś tam...
odpowiedz
Data dodania: 2018-11-28 20:38:33
Dziękujemy:) wypoczywa się na nim wspaniale, tylko od kiedy otoczenie zaczyna przypominać ogród i trawa wymaga pielęgnaji to mało czasu na bumelowanie zostaje:))))
odpowiedz
Odpowiedź do nataorzel-bella
Data dodania: 2019-02-23 12:37:39
pytanko
ile trzeba całych pustaków a ile połówek na ten dom?
odpowiedz
Data dodania: 2019-02-24 12:51:18
Czesc. Nie pamietam ile silki poszlo, z projektem mizna kupic kisztorys i tam sa podane wszelkie ilosci.
odpowiedz
Odpowiedź do jaroch79

Koniec roku - można podsumować koszta użytkowania

Data dodania: 2017-12-31
wyślij wiadomość

Witajcie,

Kiedyś pisałem, że podsumuje pełen rok kosztów użytkowania Naszego domu, koszta są rzeczywiste za pełen rok 2017. Dla przypomnienia, Nasz Dom ma 185m2 powierzchni użytkowej z garażem, cała powierzchnia ogrzewana - podłogówka. Za mijający rok Nasze koszty ukształtowały się:

1. GAZ - 2824 zł

2. Prąd - 1905 zł

3. Woda i ścieki - 1894 zł

4.Opłaty Śmieciowe - 312 zł

5. Podatek od nieruchomości - 894 zł

6. Drewno kominkowe 1200 zł, zużyliśmy połowę czyli 600 zł

RAZEM: 8394 zł

Co daje miesięcznie: 699,50 zł

Powyższe wyliczenie to same media i podatki, dorzucając tv,internet, ochronę domu, ubezpieczenie itp. to suma kosztów rośnie do kwoty rocznej:  11.472,00 zł. 

Co daje miesięcznie: 956zł


Biorąc pod uwagę komfort jaki daje dom, działka 1500m2 , piękny taras, cisza, spokój etc :)) koszty dla Nas są niskie, za mieszkanie we Wrocławiu o wielkości 54m2 wychodziło więcej :) 


Korzystając z okazji, Życzymy Wszystkim Szczęśliwego Nowego Roku, spełnienia marzeń i dużo Zdrowia.


Pozdrowienia;)



14Komentarze
Data dodania: 2018-01-01 09:21:31
Bardzo ciekawy wpis. U mnie za ogrzewanie wyszło na węglu taniej tylko co dziennie trzeba rozpalać:( Pozdrawiam
odpowiedz
Data dodania: 2018-01-03 19:54:32
Dla porównania napisz jakie koszty przy węglu są.
odpowiedz
Odpowiedź do kacper112
Data dodania: 2018-01-04 08:57:09
W sumie: 1200-1400 zŁ. za rok Zużyłem: 2-2,3 T węgla kupiony w 2016 po 540 zł. (syberyjski o mniejszej kalorii) + 4m3 drzewa podpałki własna (wartości 800 zł.) Minus węgla to dym, kurz, i codzienne rozpalanie. Marzy mi się Gaz. Plus węgla to czuć go na grzejnikach. Pozdrawiam
odpowiedz
Odpowiedź do grenadawroclaw
Data dodania: 2018-01-05 21:08:43
Różnica 600 zł ale tak jak piszesz gaz wygodniejszy. Pozdrowienia.
odpowiedz
Odpowiedź do kacper112
Data dodania: 2018-01-06 00:17:17
Z Twoich wyliczeń to wychodzi różnica 1224 zł. /12 102 zł. miesięcznie (niedużo) Pozdrawiam
odpowiedz
Odpowiedź do grenadawroclaw
Data dodania: 2018-01-06 00:48:07
Zrozumialem ze tona wegla koszyowala 540 zl. Jaka powierzchnie ogrzewasz bo na blogu widze ze masz dom w budowie.
odpowiedz
Odpowiedź do kacper112
Data dodania: 2018-01-06 01:17:42
Oki, ostatnimi wpisami sie zasugerowalem, ze dom w budowie:)))
odpowiedz
Odpowiedź do kacper112
morgun  
Data dodania: 2018-01-03 07:41:36
Opłata za gaz faktycznie jest taka niska? Będziemy mieć podobnej wielkości dom i też planujemy ogrzewanie kotłem gazowym.
odpowiedz
Data dodania: 2018-01-03 19:49:38
Tak, takie faktury otrzymalismy za 2017 rok. Jest to Nasz 2 sezon grzewczy teraz na zime.
odpowiedz
Odpowiedź do morgun
Data dodania: 2018-01-03 12:22:02
Strefa klimatyczna widać, że Wam sprzyja z tym rachunkiem za gaz. U nas nie wyjdzie tak mało, aczkolwiek wcale nie uważam żeby było jakoś nadmiernie drogo. Ja pełne koszty roczne będę znała w marcu. Pozdrawiam
odpowiedz
Data dodania: 2018-01-03 19:53:47
Bardziej chyba zwraca sie ocieplenie domu i posadzek. Jest to 2 sezon grzewczy i to też ma wpływ na mniejsze zużycie niż rok temu, co prawda nie było mrozów jak rok temu, ale listopad i pazdziernik byly takie same.
odpowiedz
Odpowiedź do z182martyimarcina
Data dodania: 2018-08-24 21:59:17
niech żyją parterówki! super, że macie takie porównanie kosztów, fajnie że mogłam to przeczytać
odpowiedz
Data dodania: 2018-09-04 19:22:27
Witam wszystkich zamierzam za kilka m-cy zacząc budowaqć grenade czy ktoś zecchce mi udzielic paru wskazówek?
odpowiedz
Data dodania: 2018-09-04 23:47:00
Hej. Pytaj i odpowiemy. Pzdr
odpowiedz
Odpowiedź do jaroch79

Drewutnia po raz ostatni! Jest skończona:)

Data dodania: 2017-11-01
wyślij wiadomość

Cześć i Czołem:D

Po 5 miesiącach od rozpiczęcia budowy drewutni wkońcu jest skończona!

Wszystko przez dachówkę, nie była dostępna w Polsce, wkońcu z końcem września udało się i jest, dostarczyli Nam🤠 Dokupiliśmy rynny marley miedziane i pod koniec października Nasz Specmajster od drzewa( robił Nam taras, donice i drewutnie ) dokończył dzieła i pokrył dach😊

Drewutnia w zamyśle miała być spójna z domem i jest👍

Fotki do zobrazowania, najpierw dom i dach:

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl


I Rzeczona drewutnia z pomieszczeniem gospodarczym:

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl


I tak mamy skończone wszystko co chcieliśmy🤗 Od wiosny skupiamy się tylko i wyłącznie na ogrodzie, dalszymi nasadzeniami i pielęgnacją trawy🤠

Pozdrawiamy!

7Komentarze
arlenka  
Data dodania: 2017-11-02 09:24:32
Cześć, Super już u Was. A macie już firmę od ogrodu? Ja szukam od jakiegoś czasu i średnio mi to wychodzi. Pozdrawiam, Arlenka
odpowiedz
Data dodania: 2017-11-02 12:23:43
Hej, Mamy, ogarneli Nam trawe i rabat na dwoch bokach, nawodnienie i linie kroplujaca. Reszte rabat juz sami na wiosne zrobimy,, zostal kawalek frontu i pol boku od sasiadki.
odpowiedz
Odpowiedź do arlenka
Data dodania: 2017-11-14 12:32:48
Dzień dobry, gratuluję pięknego domu!! Do nowej kuchni polecam thermomixa!! Serdecznie zapraszam na prezentację!!
odpowiedz
morgun  
Data dodania: 2018-01-03 20:25:12
Taras jest ogromny. To jest drewno czy kompozyt? Pięknie wygląda.
odpowiedz
Data dodania: 2018-01-03 20:45:15
Drewno egzotyczne Garapa.
odpowiedz
Odpowiedź do morgun
Data dodania: 2018-02-27 09:04:24
Aaaaaaaaa piękny taras!!! I te donice
odpowiedz
Data dodania: 2018-03-27 21:01:16
o rany :)))) dzięki wielkie:) to teraz trzymamy kciuki za Was:)
odpowiedz
Odpowiedź do cislobuilding

Trawnik i jego wzrosty:)

Data dodania: 2017-10-12
wyślij wiadomość

Wieczór,

Od zasiania trawy mineło około 3 tygodnie, siana była etapami, oczywiście łatwo nie jest :/ jakieś niefarty pogodowe od roku trafiamy. Po wyrównaniu terenu lało..... i lałooooo, udało sie zagrabić i zasiać front i jeden bok jak przestało, ptactwo miało wypas:)))) po dwóch dniach znowu lało...... nie dało się grabić reszty terenu😡 Upór Naszych Ogrodników i setki przekleństw i na dwa kolejne razy zagrabili i wysiali. Względny spokój z deszczem...... po 2 dniach lało, wiało, kałuże, wypłukiwało😡 No ale nic, nie dosiewaliśmy bo i niby jak, jak bajoro.....

No ale praca Naszych speców nie poszła na marne🤠 Są efekty🙃

1. Front i jeden bok, ten wysiany jako pierwszy:

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl


Etap drugi czyli tył domu w miedzy czasie ulew:

blog budowlany - mojabudowa.pl


I nagorszy etap, tutaj po deszczach najwięcej wody, raz, że mamy ciężki teren bo glina i iły a dwa strona północna, najmniej nasłoneczniona.

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl


Niebawem będzie nawóz jesienny i chyba jedno koszenie, teraz na być ciepło kilka dni i trawa powinna odbić. Czas pokaże....


Na koniec Nasze biedne metasekwoje lekko zdemolowane przez zeszło czwartkową wichurę😕 Obecnie ile mogliśmy doprowadziliśmy do pionu, teraz na ratunek ruszą Ogrodnicy i porządnie je poprawią i opalikują.

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl


8Komentarze
Data dodania: 2017-10-13 11:58:18
trawa dla cierpliwych
My też sialiśmy ok 3 tygodni temu i w dwóch etapach. Między pierwszym sianiem a drugim niby tylko tydzień różnicy a w wyglądzie trawy naprawdę duża różnica. Czekam na ciepło które zapowiadają może trawa trochę się polepszy i pogoda pozwoli na pierwsze koszenie. Co do nawożenia to na ogrodowisku raczej odradzają już w tym okresie. Widzę że nasze trawniki wyglądają bardzo podobnie-ja niestety do cierpliwych nie należę i już zrobiłem małe dosiewki. Najbardziej mnie wpienia to że zainwestowałem w lepsze nasiona sporo kasy a efekty takie sobie (przynajmniej jak na razie)- sąsiad posiał trawę z brico i ma całkiem ładną trawę, przynajmniej narazie. Oby to wyglądało na wiosnę znacznie lepiej....
odpowiedz
Data dodania: 2017-11-01 17:25:02
Trawnik wymaga cuerpliwości i pracy, po 2-3 latach pielęgnowania będzie pięknie, nie zrażajcie się i do przodu👍
odpowiedz
Odpowiedź do mirkie123
pa00
Data dodania: 2017-10-13 14:02:41
Trawę nawozić,nawozić i jeszcze raz nawozić! Ja przez cały rok! daję nawóz,żaden jesienny! jest ZBĘDNY dla trawy. Kiedyś dałam nawóz jesienny,bo "niby" trawka ma się regenerować i łagodnie przejść zimę,guzik prawda.Na wiosnę było żółte klepisko - tragedia. Mój trawnik nawet w zimie wygląda jak sztuczny,jest zielony i gęsty. Jak zakładałam ogród nie miała o tym pojęcia,ale spotkałam na swojej drodze ogrodniczej,człowieka-speca od pięknego trawnika. A bzdury ,żeby nie nawozić młodej trawy też słyszałam :)To tak jak by noworodkowi nie dawać witamin po urodzeniu bo jest za małe.Bzdura,trawnik nawozimy od momentu wzejścia trawy! Oczywiście moi pseudo ogrodnicy, a miałam ich sporo,też piep...,że trawnika nie nawozimy w pierwszym roku. Proszę mnie posłuchać,ja dzięki temu,na wiosnę nie mam żółtych placków na trawie ,jak u sąsiada,mój trawnik jest zielony, gruby jak dywan. Zasada jest taka,kosimy trawnik na 5 cm ,nie niżej! Raz w miesiącu odżywka z siewnika,to konieczność by trawa była równo odżywiona. Tym sposobem trawa się rozrasta,zagęszcza jak szalona,i zielona. Trzeba kosić 2 x w tygodniu to minimum,i masz trawę jak z bajki . Firma nasion nie ma znaczenia,to siła reklamy ... Proponuję wyjąc też tą okropną włókninę,która masz przy drzewkach,w skrócie to tak jak byś sobie położyła torebkę foliowa na buzię i chciała przez nią pic i jeść,to zabójstwo powolne dla roślin. Przeczytaj proszę ogrodowisko mata w ogrodzie. Ściągnij włókninę i podsyp korą a będziesz miała piękny ,zdrowy ogród. Polecam
odpowiedz
gora1
Data dodania: 2018-04-06 12:17:11
trawa
jaką trawe pan stosował ja mam najdroższą i jest beznadziejan
odpowiedz
Odpowiedź do blog został usunięty
Data dodania: 2017-11-01 17:27:24
Wszystko wiemy;) Co do włókniny to zdania są podzielone, co innego szmata z castoramy a co innego profesjonalna. U Nas zostaje i będziemy obserwować jak zachowują się rośliny, póki co mają sie dobrze:)
odpowiedz
pa00
Data dodania: 2017-11-01 18:13:00
wpis mój jak widać daremny..
odpowiedz
Odpowiedź do grenadawroclaw
Data dodania: 2017-11-01 19:55:55
Hmmm popiszemy za rok, dwa i zobaczymy. Bez napięć😉
odpowiedz
Odpowiedź do blog został usunięty
Data dodania: 2017-12-31 20:51:52
Tutaj żaden wpis lub komentarz nie jest daremny,każdy przeglądający może dowiedzieć się coś nowego.Pozdrawiam.
odpowiedz
Odpowiedź do blog został usunięty

Teren wokół domu opanowany!

Data dodania: 2017-09-19
wyślij wiadomość

Wieczór,

Po 15 miesiącach oczekiwania, plantowania, wywożenia gliny, nawożenia ziemi, odchwaszczania, rekultywowania i innych ziemnych czynnościach wkońcu teren opanowany.

Nie było łatwo, bo albo sucho i nie dało się w tej Naszej glinie kompletnie nic zrobić albo lało i sie buty gubiło. 

Zaczeliśmy w maju od wymiany gruntu i jak sobie przypomne ten bajzel to .....

A było to tak w maju:

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

Wkroczył mecalac i bobcat i jakoś względnie teren zaczął wyglądać. 6 wywrotek gliny i bajzlu wyjechało i 10 wywrotek nowej ziemi przyjechało:

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

I nawet się zrobiło przyjemnie równo:)) tak nam się przynajmniej wydawało:)))

blog budowlany - mojabudowa.pl


I potem nastały deszcze, pięknie chwasty wyrosły i trzeba bylo pryskać bo Ogrodnicy umówienie na Sierpień. Przybyli 21 a skończyli dziś. Miało trwać tydzień ale nie u Nas. Najpierw upał potem jak zaczeło lać to #%*^£!!!

Ale udało sie👍

Mamy rabaty na dwóch ścianach, około 200 krzewów, krzaków, badyli itp:)))

I pare drzew, oto one, za 20 lat będzie pięknie:)))))

blog budowlany - mojabudowa.pl


blog budowlany - mojabudowa.pl


Cała działka porządnie wyrównana i obsiana trawą, mamy też nawodnienie i linie kroplujące rabaty. Posiana trawa to Barenbrug jak poniżej:

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl


I foteczki terenu obsianego🙃 Rabaty z bliska zrobię jak będzie pozwolenie na łażenie po terenie bo póki co jest zakaz😏

Od frontu domu:

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl


Strona południowa działki:

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

Na tyłach wroga znaczy domu tj. Zachodnia strona:

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

I północna strona, najgorszy teren, najbardziej mokry zawsze:

blog budowlany - mojabudowa.pl

Jak widać wyżej, drewutnia nadal bez dachówki😕

blog budowlany - mojabudowa.pl


Uffff przegiełem chyba z fotkami:)))))

16Komentarze
Data dodania: 2017-09-19 22:15:21
Moim zdaniem fajny obraz działki w pełni. A u mnie rodzą się nadzieję, że kiedyś ten mój bałagan na mojej działce będzie w końcu ogarnięty. Skoro u Was się dalo... To u mnie też się da!
odpowiedz
Data dodania: 2017-09-19 22:25:06
A co się ma nie udać😉 Ale rozumiem..... szlag trafia jak trzeba czekać, doskonale to znamy. Powodzenia u Was z terenem🤗
odpowiedz
Odpowiedź do aniabudujeoberona
Data dodania: 2017-09-19 22:48:02
Pięknie równiutko jak na stolnicy :) do nas na plac wjechało 150ton ziemi tydzień sami walczyliśmy kolejny tydzień umierałam łopatologia to bardzo ciężka praca :)
odpowiedz
Odpowiedź do grenadawroclaw
Data dodania: 2017-09-20 13:16:27
Tak, wiem coś na ten temat, trochę przy okazji też lataliśmy z łopatami i taczkami ... i cały czas miałam wrażenie, że tego nie ubywa🤣
odpowiedz
Odpowiedź do naszakostka
pa00
Data dodania: 2017-09-20 00:12:23
Wcale nie będziesz czekać 10 lat,aż wszystko zarośnie , kup asahi i pryskaj na wiosnę,wspomnisz moje słowa za rok o tej porze ... :) Pozdrawiam.
odpowiedz
Data dodania: 2017-09-20 11:08:00
A widzisz🤔 Bardzo przydatna informacja, wielkie dzieki😉, doczytam, teraz czekamy, żeby trawa dała znać o sobie i wiosny nie możemy się doczekać... boję się tylko, że jak zacznę przycinać to mnie poniesie🤣
odpowiedz
Odpowiedź do blog został usunięty
Data dodania: 2017-09-20 10:23:51
Już jest pięknie. Gratuluję postępów. Pozdrawiam.
odpowiedz
Data dodania: 2017-09-20 11:10:06
No takie wyczekane, że nawet bez trawy jesteśmy zachwyceni😜
odpowiedz
Odpowiedź do wymarzonagienia
Data dodania: 2017-09-20 12:51:41
Wow :) robi wrażenie, jest pięknie :) a jak trawka urośnie to będzie idealnie :)
odpowiedz
Data dodania: 2017-09-20 13:21:03
Jak urośnie, jak urośnie🙄 Moja cierpliwość jest na wykończeniu, a to trzeba czekać gdzieś 10 14 dni😤 ... ale nic to, dam rade, czekałam 1,5 roku🤤 A Ogrodnicy i tak mówią, żebyśmy w tym roku się nie nastawiali na niewiadomo co🤣
odpowiedz
Odpowiedź do dom-przy-sadowej
pa00
Data dodania: 2017-09-21 01:16:18
Sypcie odżywkę do trawy,zapomnijcie o nawozie"jesiennym".Wcale go nie stosujemy przed zimą,jest zbędny!co 3 tygodnie nawóz do trawy.Nawet w zimie mamy soczysty,zielony trawnik.A trawa siana jak u was,żadna z rolki,którą trzeba tak samo odżywiać:) Pseudo ogrodnicy mówią,że w pierwszym roku trawy się nie odżywia,głupota największa!to tak,jak by noworodkowi nie podawać witamin bo"za małe".Poczekaj spokojnie,aż trawka zejdzie i z siewnika odżywkę w granulacie.Ja jeszcze po moich ogrodnikach,ściągałam całą włókninę spod drzewek-Polecam!Poczytaj proszę blog 'ogrodowisko' -wpisz mata lub szmata w ogrodzie,dowiesz się dlaczego. żebym ja tą wiedzę miała,co obecnie,1,5 roku temu jak zakładaliśmy ogród,ile bym sobie i mężowi pracy zaoszczędziła.Serdecznie Pozdrawiam :)
odpowiedz
Odpowiedź do grenadawroclaw
Data dodania: 2017-09-21 09:13:05
:) ogrodowisko znalazłam przy okazji planowania, pewnie zimą więcej czasu będzie, żeby dłużej posiedzieć i poczytać i pewnie konto się założy:)
odpowiedz
Odpowiedź do blog został usunięty
Data dodania: 2017-09-21 00:18:19
No no
Pięknie i równo :) Wiadomo ze taki widok cieszy. U nas narazie wielki bałagan Az się doczekać nie mogę kiedy Tak pięknie będzie. My to musimy jakiś mur oporowy Robić bo działka jest na lekkim Wznosie tez ziemi pójdzie co Za tym idzie kupa kasy ale Damy rade jakoś. Nic tylko życzę cierpliwośCi W czekania na zieleń :)
odpowiedz
Data dodania: 2017-09-21 09:08:23
dzięki za dobre słowo:), ale jak macie taką działkę na wzniesieniu, to może na początek więcej pracy, ale za to potem jak będzie pięknie :)
odpowiedz
Odpowiedź do belladream
jmazur-pl
Data dodania: 2017-09-21 12:47:51
elewacja
Mam bardzo podobny kolor dachu i zastanawiam się nad kolorem elewacji. Możecie zdradzić jaki kolor jest u was? Moim zdaniem super pasuje do dachu.
odpowiedz
Data dodania: 2017-09-22 08:43:41
dzięki, zgadamy się całkowicie:) Tynk silikonowy Bolix kolor 01C to ten jaśniejszy, tam gdzie jest boniowanie jest kolor 23G. Nie zazdroszczę wybierania koloru z tych kwadracików na wzornikach:)
odpowiedz
Odpowiedź do blog został usunięty
grenadawroclaw
ranga - mojabudowa.pl lider
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 253902
Komentarzy: 2095
Obserwują: 381
On-line: 9
Wpisów: 131 Galeria zdjęć: 1007
Projekt GRENADA
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy bez poddasza bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - Gdzieś koło Wrocławia
ETAP BUDOWY - VII - Wykończenia
ARCHIWUM WPISÓW
2018 październik
2017 grudzień
2017 listopad
2017 październik
2017 wrzesień
2017 sierpień
2017 czerwiec
2017 maj
2016 grudzień
2016 listopad
2016 wrzesień
2016 sierpień
2016 lipiec
2016 czerwiec
2016 maj
2016 kwiecień
2016 marzec
2016 luty
2016 styczeń
2015 grudzień
2015 listopad
2015 październik
2015 wrzesień
2015 sierpień
2015 lipiec
2015 czerwiec
2015 maj
2015 kwiecień
2015 marzec
2015 luty

OBECNIE NA BLOGU
3 niezalogowanych użytkowników